top of page
FYZICKÁ BEZPEČNOST

Fyzická bezpečnost v rámci kybernetického prostoru zasahuje hned do několika oblastí. V první řadě se dotýká samotných systémů, ať už jde o servery, fyzické stanice či mobilní zařízení. Stejně důležitá je však i bezpečnost tzv. papírová jejímž úkolem je podpořit a udržovat systematičnost celého systému bezpečnosti. 

CO VŠE POD FYZICKOU BEZPEČNOST PATŘÍ?
  • Zabezpečení budov (elektronické přístupové systémy do budov, kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy)

  • Zabezpečení zařízení (veškerý hardware v majetku společnosti - servery, počítače, mobilní zařízení, kamery apod.)

  • Zabezpečení softwarové (uložiště, samotná data, informační a další systémy apod.)

  • Bezpečnost osob (v rámci kybernetické bezpečnosti se bavíme o ochraně uživatele před nevhodnými softwarovými řešeními či systémy)

JAK VHODNĚ ZAJISTIT FYZICKOU BEZPEČNOST?

Mnoho společností se domnívá, že pro celkové zabezpečení postačuje vhodně nastavený Firewall. To však není tak úplně pravda. Je to stejné jako například v domácnosti - můžete mít sice alarm, ale pokud necháte odemčené dveře, alarm postrádá smysl. Když tuto myšlenku převedeme do firemní bezpečnosti, můžete mít sice Firewall, ale bez zabezpečení budovy do které se může dostat kdokoli, zabezpečení pro útoky z venčí postrádají smysl, protože si vaše data může při troše šikovnosti odnést každý.

Fyzická bezpečnost je pro vaši společnost zásadní a bez vhodné kombinace prvků budete pouze "dokupovat čidla", která bez kontroly a vzájemného systémového propojení ztratí svůj efekt.

Online_recepce_SSI_Group.jpg
Instalace serveru
Modern Office
bottom of page